Canan Karatay'dan koronovirüsüne karşı çözüm

Prof. Dr. Canan Karatay neredeyse tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgınıyla ilgili ilk kez konuştu. Karatay, koronavirüsten korunmanın yollarını açıkladı.

Canan Karatay'dan koronovirüsüne karşı çözüm
Loading...

Prof. Dr. Canan Karatay, İnegöl Belediyesi’nin 4. Kitap Günler Fuarı’nda koronavirüsüyle ilgili şaşırtıcı açıklamalarda bulundu. Karatay, grip aşısı ve koronavirüs hakkında kendisine yöneltilen sorulara yine ezber bozan cevaplar verdi. İşte Canan Karatay'dan koronovirüsüne karşı öneriler...

"YILLARCA BİZİ KANDIRDILAR"
İlk olarak kahvaltının önemine vurgu yapan Karatay, “Uykudan sonra, uzun süre aç kaldıktan sonra yediğimiz ilk öğün kahvaltıdır. Kahvaltıda sağlıklı besinleri vücudunuza arz ederseniz, bütün gün dinç olur ve hasta olmazsınız. Bu çok doğru bir sözdür. Ama Karatay kahvaltısı yapacaksınız. Yumurta yemeyin diye senelerce insanları kandırdılar. Yumurtanın sarısı bilakis şeker hastalığını iyileştiriyor. Yumurta bütünüyle şeker hastalığını iyileştirip kalp krizini önlüyor. Bunlara kanmayın efendim. Yumurta süper besindir. Tereyağı süper bir besindir.” dedi.

"VİRÜSÜN BULAŞMASI DEMEK..."
Grip aşısına karşı olduğunu söyleyen Karatay, “Ben grip aşısına karşıyım. Bakın koronavirüs çıktı. Bu sene kullanılan grip aşırısı 2016 yılının virüslerine karşı yapılmış. 3 tane krofinya virüsünde üretmişler bu sene yapıyorlar. Ama virüsler bu kadar teknoloji uzay ileride ama insanlar daha virüsleri halledemedi. Virüsler her sene her dakika kılıf değiştirir. Görüyorsunuz kardeşim koronavirüs salgınına karşı aşı yapamazsınız. 18 ay 24 ay sonra çıkacak dediler zaten o zaman korunavirüs kalmıyor. 7 tür koronavirüs var şimdi. 2019'u konuşuyor ondan öncekiler ne oldu. ” dedi.
 
Canan Karatay şöyle devam etti; “Diğer virüslerden farkı yok mangalda kül bırakmıyorlar. Virüs demek canlı vücudun içinde hayvanda olabilir, bitkide olabilir yaşar büyür kuru yerde yaşamaz. Yani hücre içerisine girer hücrenin içindeki matereleri kullanır büyür hücreyi parçalar. Hücrenin içine girebilmesi için hücrenin kapıları açılması lazım. Zayıf bir hücrede kapılar açılır. Sağlık bir hücrede kapılar kale kapısı gibi sağlam açılmaz ve hastalanmayız. Ben onu söylüyorum onun için doğal besleneceğiz. Virüs ve griplerin her sene yenisi çıkar bunun aşısı olmaz. Bunun tek aşısı tek yolu kendi hücrelerimizin güçlü ve sağlık kılmaktır."
 

Loading...